Jakie są korzyści z wdrożenia wersji 7 IFS Standard?  

HomeBiznes

Jakie są korzyści z wdrożenia wersji 7 IFS Standard?  

Jak pokazać autentyczność, będąc twórcą marki osobistej?
Animacje reklamowe – dlaczego są lepsze od filmu reklamowego?
Jaki terminal płatniczy wybrać?

Producenci żywności powinni regularnie przechodzić audity i kontrole, które sprawdziłyby jakość i bezpieczeństwo ich wyrobów. Wersja 7 standardu IFS to najnowsza aktualizacja, którą warto wdrożyć do swojej firmy, która działa w branży spożywczej. Jej nacisk kładziony jest szczególnie na bezpieczeństwo i jakość procesów i gotowych produktów. Warto przekonać się czym jest i jakie korzyści można uzyskać po wdrożeniu nowej wersji IFS przez producenta żywności. Pomoc w tym procesie zapewnia na przykład Grupa Doradcza QUALITAS.

Czego dotyczy standard IFS? 

Standard IFS ma zastosowanie w przygotowaniu produktów przetwarzanych ale też pakowanych od razu po produkcji. Przestrzeganie normy pomaga uniknąć zanieczyszczenia produktu podczas jego pakowania, co wpływa na lepszą jakość końcową. Implementacja normy jest szczególnie ważna dla marek własnych, ponieważ pozwala ona uzyskać efekty zgodne z oczekiwaniami i wymaganiami klientów. Standard IFS ma zastosowanie nie tylko w procesie produkcji, ale również marketingu. Wszystkie działania podejmowane w związku z jego przestrzeganiem sprawiają, że marka staje się bezpieczna i może dać gwarancję wysokiej jakości swoich produktów.

Najważniejsze korzyści wdrożenia wersji 7 IFS Standard

Wdrożenie nowej wersji standardu IFS z pewnością działa na korzyść firmy. Można wymienić kilka korzyści, które krótkoterminowo i długoterminowo może uzyskać przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją żywności, które decyduje się na przestrzeganie zasad:

  • Doskonalenie się, które stale się napędza – firma, która decyduje się na wdrożenie IFS otrzymuje wskazówki, które może wcielać w życie, by stale poprawiać swoje efekty. Pozwala to osiągać kolejne poziomy bezpieczeństwa produktów i lepszego zarządzania jakością,
  • Nieobowiązkowe podejście i elastyczne rozwiązania – firma, która przyjmuje IFS nie jest skazana na “ślepe” wykonywanie pewnych punktów, może ona (a nawet powinna) znajdywać rozwiązania pasujące do aktualnych potrzeb, odpowiadające aktualnym warunkom,
  • Większy zysk – lepsza jakość i bezpieczeństwo sprawia, że mniej produktów zostaje wycofanych i niesprzedanych, poza tym firmy chętniej współpracują z producentami, którzy są godni zaufania i mają na to dowody (certyfikat IFS).
Jakie są korzyści z wdrożenia wersji 7 IFS Standard  

COMMENTS