Jak pozować do zdjęć biznesowych?

HomeBiznes

Jak pozować do zdjęć biznesowych?

Komu powierzyć budowę hali magazynowej z biurem?
Jaki terminal płatniczy wybrać?
O czym należy pamiętać przy transporcie maszyn przemysłowych?

Zdjęcia biznesowe mają pewną specyfikę, co sprawia, że wiele osób nie jest pewnych, jak do nich pozować. Z jednej strony to poważna fotografia, a z drugiej strony wcale nie musi być, aż tak formalna jak sobie wyobrażamy. Jak najbardziej wskazany jest uśmiech, przyjazna mimika, otwarta postawa ciała. To wszystko może sprawić, że będziemy postrzegani jako osoby sympatyczne ale też profesjonalne. Warto do zdjęć korporacyjnych i biznesowych wybrać dobrego fotografa, który się specjalizuje w tej dziedzinie np. z PIX Agency (http://pixagency.pl/fotografia-biznesowa/). Odpowiednie pozowanie modela czy modelki i umiejętności doświadczonego fotografa pozwalają uzyskać naprawdę przyciągające wzrok zdjęcia.

Prosty kręgosłup

Niektóre osoby (często nawet podświadomie) się garbią. Nieważne czy wynika to z wady postawy czy jest skutkiem pracy przy biurku – na zdjęciu jest to widoczne. Warto pamiętać o tym, by wyprostować kręgosłup i wyciągnąć szyję do aparatu. Czasem może wydawać się to wygodne i nienaturalne, ale na zdjęciach się sprawdza. Wyciągnięcie szyi w stronę aparatu i dodatkowo przyłożenie języka do podniebienia pozwoli również wyszczuplić dolną część twarzy. Nieważne czy siedzimy, czy stoimy – warto być wyprostowanym ale też rozluźnionym. Spięcie mięśni jest widoczne na zdjęciach. Warto słuchać rad fotografa, to on nas obserwuje i widzi czy wyglądamy naturalnie. 

Mimika jest ważna

Uśmiech a przynajmniej pozytywny, przyjazny wyraz twarzy jest bardzo ważny na zdjęciach biznesowych. Nie zapominajmy, że oprócz radości istnieją również inne emocje. Warto zastanowić się, co chcemy przekazać odbiorcom zdjęć. Może to być duma, profesjonalne podejście, siła, spokój, kreatywność. Nasze 22 mięśnie twarzowe pozwolą nam wyrazić cokolwiek chcemy. 

Co z rękami?

Ułożenie rąk i dłoni jest również nie bez znaczenia. Jeśli zdjęcie biznesowe nie jest portretem to z pewnością ta część ciała będzie widoczna. Jeśli nie chcemy przyjmować wrogiej lub aroganckiej postawy trzymając ręce w kieszeniach lub założone na piersi to najlepiej trzymać jakiś neutralny atrybut. Mogą to być okulary, kartka, długopis lub pióro. Dłonie będą miały na czym się wesprzeć i ich ułożenie nie będzie stanowiło problemu. 

Jak pozować do zdjęć biznesowych

COMMENTS