Czy oklejanie folią samochodów przedłuża trwałość lakieru?

HomeMotoryzacja

Czy oklejanie folią samochodów przedłuża trwałość lakieru?

Odzież robocza z logo — czy warto w nią zainwestować?
Animacje reklamowe – dlaczego są lepsze od filmu reklamowego?
Czym jest identyfikacja wizualna firmy?

Oklejanie folią samochodów ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni uważają, że to nieestetyczne rozwiązanie i wolą reklamę swojej firmy w formie plakatów i ulotek. Drudzy natomiast chętnie oklejają samochody służbowe i są z tego powodu dumni. Wiele obaw pojawia się w związku z trwałością lakieru, który zostaje pokryty folią. Czy nie ulegnie on odparzeniu? Czy nie odejdzie wraz z jej usunięciem? Warto skontaktować się z firmą, która oferuje oklejanie samochodów folią i skonsultować swoje obawy. Okazuje się, że można spotkać się z przeciwnymi opiniami – mówiącymi, że oklejanie aut przedłuża trwałość lakieru. Jak jest naprawdę?

Przedłużenie trwałości lakieru – fakt czy mit?

Folia naklejana jest na lakier z użyciem wysokiej temperatury, która ją rozpuszcza. Jest to ważne, by mogła idealnie przylegać do lakieru. W tym momencie mogą pojawić się pierwsze obawy – czy to nie wpłynie negatywnie na wygląd lakieru? Warto zauważyć, że samochód, który stoi na słońcu również się nagrzewa i z jego karoserią nic się nie dzieje. Starsze modele oczywiście z wiekiem stawały się bardziej wyblakłe, jednak nowoczesne lakiery nie reagują tak silnie na wysoką temperaturę. 

Folia na samochodzie wyrównywana jest specjalnymi narzędziami w celu usunięcia powietrza, które powoduje nieestetyczne wybrzuszenia. Dobre wyrównanie folii i jej zabezpieczenie daje niesamowity efekt. Lakier jest ukryty pod spodem i chroniony. 

Ochrona przed otarciami i zarysowaniami

Folia na samochodzie – czy to reklamowa czy gładka, jednokolorowa, jest dobrym zabezpieczeniem przed otarciami o słupki czy inne samochody. Czasem zdarza się lekko zawadzić bokiem samochodu o słupek lub bramę – folia nie ochroni przed wgnieceniem karoserii ale przed otarciem lakieru już tak. 

Wybór folii odpornej na promieniowanie UV również (jeszcze lepiej) chroni lakier. Jest on pokryty w całości, więc promieniowanie do niego nie przenika. Po zdjęciu folii samochód będzie wyglądał dokładnie jak przed oklejeniem. Folia zabezpiecza powierzchnię auta – a jej zdejmowanie w specjalnym warsztacie jest bezpieczne dla lakieru. Nie trzeba się martwić, że on odpadnie albo odkształca się. Specjalna technika nakładania i zdejmowania jest bezpieczna dla samochodu. 

Czy oklejanie folią samochodów przedłuża trwałość lakieru

COMMENTS