Szkoła języków obcych – czym się kierować przy wyborze?

HomeNauka

Szkoła języków obcych – czym się kierować przy wyborze?

Czy jesteś kobietą sukcesu?
Grawerowanie – to warto wiedzieć
Oświetlenie do biura: najważniejsze zasady

Na szybkość i efektywność nauki języka obcego ma wpływ kilka czynników. Można do nich zaliczyć indywidualne predyspozycje ucznia, jego zaangażowanie, czas, jaki poświęca na naukę i wiele innych. Znaczenie ma również kurs, szkoła językowa lub forma nauki, którą on wybierze. Można często usłyszeć, że najlepsze szkoły językowe to takie, które zatrudniają native speakerów. Kto ta dobrze zdoła nauczyć drugą osobę języka obcego wraz z akcentem, jak obcojęzyczny nauczyciel. 

Kto to jest native speaker?

Wiele osób pyta: „Kto to właściwie jest native speaker? Odpowiedź jest bardzo prosta. Native speaker to osoba, która urodziła się w danym kraju i posługuje się językiem angielskim jako swoim pierwszym językiem. Taka osoba będzie miała zupełnie inną wymowę (o wiele bardziej poprawną niż ktoś, kto nauczył się języka). Zostało naukowo udowodnione, że jeśli masz codzienny kontakt z językiem, nauczysz się go łatwiej, a przede wszystkim szybciej. Dlatego w dobrej szkole językowej spotkasz native speakerów. Na początku możesz nie rozumieć języka, którym się posługują, ale po pewnym czasie przyzwyczaisz się do niego i naprawdę zaczniesz go rozumieć.

Jeśli samodzielna nauka nie jest dla Ciebie, skorzystaj z zalet, jakie oferuje uczęszczanie do szkoły językowej – na przykład: https://www.kandk.edu.pl/.  Regularne lekcje połączone z ćwiczeniem słownictwa angielskiego mogą być świetną motywacją do systematycznej nauki.

Lekcje demonstracyjne najlepsza wizytówka szkoły językowej 

Lekcja demonstracyjna to sposób, na sprawdzenie, jak wygląda rzeczywiście atmosfera w szkole językowej. Można też zobaczyć, jak wyglądają zajęcia, jakie osoby są nimi zainteresowane, jak zachowują się lektorzy i wiele innych kwestii. Lekcje demonstracyjne są organizowane przez wiele placówek, warto sprawdzać ogłoszenia lub kontaktować się bezpośrednio z tymi szkołami językowymi, które najbardziej nas zainteresowały.

Jak jeszcze można sprawdzić, czy szkoła językowa spełni oczekiwania ucznia? 

Zajęcia demonstracyjne nie są jedynym rozwiązaniem. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na to, czy tematyka zajęć jest zgodna z oczekiwaniami ucznia. Na przykład, niektórzy ludzie chcą poprawić swoją ogólną znajomość języka angielskiego, podczas gdy inni chcą nauczyć się konkretnego rodzaju języka, takiego jak angielski biznesowy lub praktyki konwersacyjne. Informacje o ofercie i regulaminie szkoły powinny być udostępnione na jej stronie internetowej. Dobrym wskaźnikiem są również informacje zwrotne od uczestników poprzednich kursów oraz rekomendacje osób i firm, które korzystały z kursu dla pracowników. Warto czytać opinie w sieci. W razie wątpliwości najlepiej skontaktować się bezpośrednio z daną instytucją i uzyskać poradę od jej pracowników.

COMMENTS