Oświetlenie do biura: najważniejsze zasady

HomeRóżne

Oświetlenie do biura: najważniejsze zasady

Jakie zalety ma montaż ogrzewania na podczerwień przez firmę?
Czy piłeczki antystresowe rzeczywiście pomagają zredukować stres?
Smycze odblaskowe – czy wciąż są popularne?

Oświetlenie do biura przede wszystkim ma zapewniać pracownikom odpowiednie warunki pracy. Powinno mieć odpowiednią intensywność, rozproszenie i koniecznie – białą barwę. Wybór oświetlenia do miejsca pracy należy sprecyzować już na początku urządzania przestrzeni. Rodzaj lamp zastosowanych w biurze jest równie ważny jak stoły i krzesła. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że niewłaściwy dobór oświetlenia ma negatywny wpływ na wydajność pracy i zmęczenie oczu. Z kolei nieefektywność energetyczna może prowadzić do niepotrzebnych kosztów. Lampy mogą też pełnić rolę ozdobną. Oświetlenie jest również elementem wystroju wnętrza i w pewnym sensie stanowi wizytówkę Twojej firmy. Klasyczne i bardziej nietypowe modele lamp można znaleźć na przykład w sklepie Luminis na stronie https://luminis.pl/oswietlenie_biurowe.

Oświetlenie do biura – lampy nasufitowe

W nowoczesnych pomieszczeniach biurowych projektanci wnętrz wykorzystują oświetlenie halogenowe, montowane w sufitach podwieszanych lub ułożone w rzędach na suficie. Mogą to być odpowiednio ustawione izolowane spoty halogenowe, które dają odpowiednio dużą ilość światła. Alternatywą są bardzo nowoczesne spoty, które umieszcza się na specjalnych wysięgnikach i można je regulować. 

Oczywiście, najlepiej jest zainstalować oświetlenie LED, które jest najbardziej ekonomiczne i ma najdłuższą żywotność. Najlepsza barwa żarówki jest zbliżona do ogólnego białego światła, ponieważ jest najbardziej naturalna i najmniej męcząca wzrok. Halogeny można nabyć w kolorach: białym, czarnym, srebrnym, złotym, a nawet miedzianym.

Dodatkowa lampa na biurko – czy warto?

Oprócz oświetlenia górnego bardzo ważne są również dodatkowe lampki na biurko. Może się zdarzyć, że nie wszyscy pracownicy będą z nich korzystać, ale mogą one znacznie podnieść komfort pracy. Pracownicy będą je włączać, gdy zajdzie taka potrzeba. Kolorowe lampy na biurko mogą stać się ciekawym akcentem kolorystycznym, który przełamie minimalistyczny wystrój biura. Będą dzięki temu pełnić dwie role – dekoracyjną i praktyczną. Wybór modeli i odcieni jest duży – z pewnością uda się dopasować najbardziej odpowiedni produkt. 

COMMENTS