Jaki terminal płatniczy wybrać?

HomeBiznes

Jaki terminal płatniczy wybrać?

Komu powierzyć budowę hali magazynowej z biurem?
Czy przygotowanie dokumentów wchodzi w skład obsługi prawnej spółki?
Czy warto odbyć szkolenie planowania i harmonogramowania produkcji?

Terminale płatnicze można w uproszczeniu podzielić na stacjonarne i mobilne. Pierwsze z nich wyróżniają się tym, że znajdują się przy kasie i gdy klient chce dokonać płatności kartą, sprzedawca mu to umożliwia, udostępniając taki terminal. W przypadku terminali mobilnych sprawa wygląda nieco inaczej. Stosuje się je w sytuacjach, gdy nie ma konieczności podchodzenia do kasy, aby zapłacić za produkt lub usługę. Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, które terminale będą najlepsze dla ich biznesu. Boss Computers oferuje terminale mobilne: https://www.boss.net.pl/dla-malych-i-srednich-firm

Jaki terminal wybrać – na co zwrócić uwagę? 

  • Płatność telefonem, czyli czy terminal ma możliwość płacenia telefonem zbliżeniowo.
  • Czy da się dzielić transakcję na gotówkową i płaconą kartą?
  • Opłata za wynajem lub koszt zakupu.
  • Opłata transakcyjna, czyli koszt ponoszony przez użytkownika podczas sprzedaży produktów i usług.
  • Czas księgowania, czyli czas, w którym pieniądze znajdą się na Twoim koncie od daty wpłaty. Zwykle wynosi on od 1 do 7 dni i jest zależny od konkretnego terminala.
  • Czy jest opcja raportowania online?
  • Jak długa jest gwarancja, kiedy terminal się zepsuje i, czy można dostać zastępczy terminal?
  • Czy terminal posiada drukarkę i drukuje potwierdzenia?

Terminal mobilny – w jakich branżach się sprawdzi?

Terminal mobilny może być używany do płacenia za obiad w restauracji, ale może też stać się narzędziem, które sprawdzi się podczas inwentaryzacji. Pierwszy z nich to terminal płatniczy, a drugi to tzw. kolektor danych. Terminal płatniczy przesyła dane o płatnościach do systemu, a ten drugi gromadzi je w pamięci. Oba urządzenia łączy wygoda i mobilność. Można zsynchronizować to urządzenie z oprogramowaniem używanym w firmie i uzyskać wynik inwentaryzacji. Płatności kartą w sali restauracyjnej czy ogródku, a także wykorzystanie terminala mobilnego do inwentaryzacji przekłada się na oszczędność pracy i wygodę. W tym drugim przypadku możemy również uzyskać większą dokładność wyników i zmniejszyć ryzyko pomyłek. Terminal, który zbiera dane, sprawdza się również w logistyce, produkcji i spedycji. Mobilny kolektor może być również wykorzystywany podczas przyjmowania i wydawania towarów, kompletowania zamówień, skanowania etykiet logistycznych i adresowych, a także podczas rejestracji zleceń produkcyjnych.

COMMENTS