Gdzie w Krakowie do dentysty na NFZ?

HomeZdrowie i uroda

Gdzie w Krakowie do dentysty na NFZ?

Wielu pacjentów obawia się korzystać z usług stomatologicznych refundowanych przez NFZ. Są przekonani o niskiej jakości takiego leczenia, gorszych materiałach stosowanych przez stomatologów i dużym bólu, z jakim wiąże się wizyta w gabinecie. Czy to wszystko prawda, czy tylko bezpodstawne zarzuty? Czy zawsze lepiej udać się do prywatnego stomatologa?

Jak znaleźć dobrego stomatologa na NFZ w Krakowie?

Kluczem jest znalezienie gabinetu w Krakowie, który ma dobrych lekarzy i jednocześnie współpracuje z NFZ w zakresie świadczenia usług. Jest dość dużo takich miejsc na mapie tego miasta. Jednym z takich miejsc jest Gamadent, który funkcjonuje jako prywatny gabinet, ale część usług oferuje bezpłatnie. Już w momencie rezerwacji pacjent może wybrać opcję, która bardziej mu odpowiada. Informacje o usługach świadczonych przez gabinet można znaleźć na stronie: https://gamadent.pl/krakow-dentysta-nfz/.

Dentyści w NFZ – zalety

Niewątpliwą zaletą leczenia stomatologicznego refundowanego przez fundusz jest jego cena, a raczej fakt, że wizyta u dentysty nic nie kosztuje. Fundusz pokrywa całość lub część kosztów leczenia, w zależności od kilku czynników, takich jak specyfika leczenia i wiek pacjenta. Niektóre usługi są bezpłatne tylko dla dzieci, natomiast dla dorosłych są płatne. Cena opieki stomatologicznej w prywatnych gabinetach w Krakowie jest dosyć wysoka, dlatego jeśli masz możliwość i znasz godnego polecenia specjalistę, który ma podpisany kontrakt z NFZ, nie wahaj się skorzystać z jego usług. Zdrowe i piękne zęby nie muszą mieć wpływu na stan Twojego konta. Regularne wizyty w celu kontroli stanu jamy ustnej również w wielu gabinetach są wykonywane bezpłatnie.

Jakość usług

Nie jest prawdą (przynajmniej nie musi być), że jakość publicznej opieki stomatologicznej różni się od jakości opieki prywatnej. Bardzo często lekarze, którzy przyjmują pacjentów w prywatnych gabinetach poza godzinami pracy, robią to za darmo w ciągu dnia. To utrudnia im wykazanie się różnymi umiejętnościami i doświadczeniem w różnych porach dnia. Dobry specjalista może zająć się ubytkami i innymi problemami jamy ustnej w taki sam sposób, jak podczas leczenia prywatnego.

COMMENTS