Czym kierować się przy wyborze okien?

HomeDom i wnętrze

Czym kierować się przy wyborze okien?

Czym jest koordynacja procesu budowlanego?
Jakie zalety ma montaż ogrzewania na podczerwień przez firmę?
Czy panele na podczerwień pobierają dużo prądu?

Wybór odpowiedniego stylu i koloru okien jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz w trakcie planowania i budowy nowego domu lub projektu renowacji. Warto zasięgnąć informacji, jak wybrać dające satysfakcjonujący rezultat okna. Wieliczka to miasto, gdzie szczególnie rozwija się działalność deweloperska. Podkrakowska miejscowość jest chętnie wybierana przez młodych ludzi po studiach, którzy szukają swojego pierwszego własnego lokum. Podczas urządzania mieszkania lub remontu muszą podjąć wiele decyzji. Również dotyczących tego, jakie okna wybrać. 

Jak wybrać odpowiedni styl okien?

Okna są ważnym czynnikiem w ogólnym wyglądzie gotowego domu i muszą pasować do jego stylu. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien.

  • Oceń styl i w którym znajduje się Twój dom. Nie montuj tańszego okna w miejscu, które powinno mieć okno o cechach pasujących do wyglądu domu.
  • Zastanów się, jak otwierasz okna. Czy chcesz mieć dwa skrzydła okna balkonowego czy jedno? Albo może drzwi przesuwne?
  • Czy Twój dom jest domem zabytkowym? Jest ciekawą bryłą z lat 70.? Jeśli tak, powinieneś rozważyć tradycyjne okna skrzydłowe.
  • Okna powinny pasować kolorystycznie do elewacji budynku i być ze sobą spójne.

Kupiłeś dom w Wieliczce – jakie wykończenie okien wybierzesz?

Jeśli montujesz okna drewniane, to sprawa jest prosta.  Musisz tylko rozważyć rodzaj lakieru – najlepiej wybrać półmatowy. Jeśli jednak patrzysz na opcję malowania proszkowego, musisz pamiętać, że oprócz koloru musisz wybrać także wykończenie. Okna malowane proszkowo dostępne są w wykończeniu matowym, satynowym i na wysoki połysk. Matowe wykończenia pochłaniają więcej światła i sprawiają, że kolor wydaje się ciemniejszy, podczas gdy wysoki połysk odbija światło i sprawia, że kolor wydaje się jaśniejszy. Dotyczy to również gotowych okien, które oferuje MartDom: https://martdom.pl/produkt-okna/

Matowe wykończenia nie są zbyt łatwe do czyszczenia. Aby zwiększyć możliwości wyboru, każda firma, która zajmuje się sprzedażą okien, zapewnia różne kolory w różnych wykończeniach. Nawet jeśli jeden producent nie oferuje konkretnego koloru okien, to istnieją inne opcje. Zazwyczaj wszystko można osiągnąć poprzez specjalne zamówienie, ale to skutkuje wyższymi kosztami. Lepiej dobrze przemyśleć tę decyzję i zacząć wybór od gotowych rozwiązań.

COMMENTS