Czy przygotowanie dokumentów wchodzi w skład obsługi prawnej spółki?

HomeBiznes

Czy przygotowanie dokumentów wchodzi w skład obsługi prawnej spółki?

Jakie są korzyści z wdrożenia wersji 7 IFS Standard?  
Komu powierzyć budowę hali magazynowej z biurem?
Czy warto odbyć szkolenie planowania i harmonogramowania produkcji?

Obsługa prawna spółek jest chętnie wybieraną usługą, którą świadczą kancelarie adwokackie. Polega ona na tym, że firma stale współpracuje z kancelarią przy rozwiązywaniu  kwestii prawnych związanych z rozwojem i prowadzeniem działalności. Osoba zainteresowane tą usługą, często zastanawiają się, co wchodzi w jej skład. Czy przygotowanie umów przez prawnika zalicza się do obsługi prawnej? Czy można zlecić stworzenie regulaminu pracy lub działania sklepu internetowego?

Przygotowanie dokumentów takich jak umowy i regulaminy nie jest łatwe. Kopiowanie gotowych wzorów może przynieść więcej złego niż dobrego. Każda firma jest inna, dlatego nie zawsze inspirowanie się dokumentami znalezionymi w sieci będzie przynosiło korzyści. Najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnika np. http://ppsc.pl/obsluga-prawna/. Jego rolą jest przygotowanie pism i deklaracji, a także doradzanie klientowi. 

Prawo umów – co to jest?

Prawo umów to dziedzina, w której może specjalizować się prawnik. Przy tworzeniu tego typu dokumentów ważne jest przestrzeganie pewnych norm np. zasady swobody umów. Polega ona na tym, że strony mogą umówić się o wszystko, co tylko podlega uregulowaniom i jest w pewnych granicach. Warto dowiedzieć się, że czy konkretna kancelaria prawna specjalizuje się w prawie umów i czy ich tworzenie wchodzi w skład abonamentu prawnego lub obsługi spółek.

Jakie dokumenty pomoże stworzyć prawnik? 

Współpraca z prawnikiem niesie ze sobą wiele korzyści. Pomoże on w tworzeniu od zera, opiniowaniu i analizie dokumentów takich jak:

  • umowy handlowe,
  • umowy cywilnoprawne,
  • regulaminy pracy,
  • uchwały oraz protokoły zgromadzeń,
  • pisma przedsądowe,
  • wezwania do zapłaty,
  • regulaminy sklepów internetowych,
  • akta statutowe.

Kompleksowy audyt i przygotowanie dokumentacji dla firmy – czy warto zamówić?

Analiza wszystkich dokumentów spółki to usługa, którą oferuje dużo kancelarii prawniczych. Zazwyczaj jest to osobna usługa, realizowana poza obsługą prawną firmy. Można w jej ramach otrzymać informację, czy dokumentacja firmy jest poprawna i zgodna z prawem. To może ustrzec firmę przed poważnymi konsekwencjami niewłaściwych zapisów.

COMMENTS