Czy panele na podczerwień pobierają dużo prądu?

HomeDom i wnętrze

Czy panele na podczerwień pobierają dużo prądu?

Czym jest koordynacja procesu budowlanego?
Czym kierować się przy wyborze okien?
Jakie zalety ma montaż ogrzewania na podczerwień przez firmę?

Ogrzewanie elektryczne często wybierane jest do domów i mieszkań w zastępstwie za zlikwidowane piece na węgiel. Osoby decydujące się na zmianę systemu grzewczego boją się najbardziej wysokich kosztów eksploatacji. Ogrzewanie prądem kojarzy się ze znaczną ceną utrzymania. Szczególnie martwią się o to ludzie, którzy mają w domu niemowlę lub małe dziecko. W mieszkaniu chcą zapewnić optymalny komfort cieplny, więc żadne kompromisy nie wchodzą w grę. Czy każdy rodzaj ogrzewania na prąd jest kosztowny w eksploatacji? A co z systemami grzewczymi na podczerwień np. takimi oferowanymi przez firmę Global: https://global-online.pl/energooszczedne-ogrzewanie-elektryczne/.

Energooszczędne ogrzewanie na prąd

Ogrzewanie na podczerwień może być bardziej ekonomiczną alternatywą dla tego konwekcyjnego. Jeśli nie mamy w domu lub mieszkaniu gazu, to w grę wchodzi raczej tylko wybór systemu grzewczego zasilanego energią elektryczną. Mogą to być grzejniki, które wolno się nagrzewają i sprawiają, że ciepłe powietrze unosi się do góry. Odczuwalna temperatura w pomieszczeniu nie jest wysoka, a na uczucie komfortu cieplnego trzeba chwilę poczekać. Minusem może być również duże zużycie prądu, gdy temperatura za oknem spada przykładowo do minus 20 stopni. 

Ogrzewanie na podczerwień czy na prąd?

Ogrzewanie na podczerwień również jest zasilane energią elektryczną, ale działa w inny sposób. Ono nie ogrzewa powietrza, ale wysyła ciepło w formie promieniowania do ścian, mebli, ludzi. Komfort cieplny odczuwalny jest bardzo szybko. Wrażenia osób, które przebywają w ogrzewanym podczerwienią pomieszczeniu, są pozytywne. Odczuwają one ciepło porównywalne z tym, które daje słońce. Dlatego podczerwień może wpłynąć pozytywnie na kości i stawy, bo wygrzewa je. Konwekcyjne ogrzewanie odczuwalne jest tylko przez skórę, i to w dodatku, gdy przybliżymy się do grzejnika. Nie jest ono wydajne, gdy w mieszkaniu są wysokie ściany. Dużo bardziej energooszczędne rozwiązanie to panele na podczerwień, które nie generują ciepło, które jest lepiej odczuwalne przez człowieka. Nie trzeba ustawiać ich na maksimum mocy, by poczuć się komfortowo i przytulnie w jesienne i zimowe dni.

COMMENTS