Czy jesteś kobietą sukcesu?

HomePsychologia

Czy jesteś kobietą sukcesu?

Czy piłeczki antystresowe rzeczywiście pomagają zredukować stres?
Grawerowanie – to warto wiedzieć
Czym jest identyfikacja wizualna firmy?

Sukces nie jedno ma imię, dlatego jego definicja dla każdej osoby będzie inna. Określenie „kobieta sukcesu” może być czasem mylące. Co kryje się pod tą nazwą i czy da się zdefiniować, kiedy kobieta rzeczywiście odnosi sukces w życiu? Więcej szczegółów poznasz na kursie: https://monikaschwertner.com/oferta/kobieta-sukcesu/.

Sukces, czyli spełnienie

Mianem sukcesu można określić sytuację, w której dana osoba doskonale sprawdza się w przyjętej przez siebie roli. Jednak coraz częściej definicja sukcesu jest interpretowana jedynie w znaczeniu zawodowym. Dzieje się tak dlatego, że osiągnięcia w tej dziedzinie są bardziej zauważalne i możliwe do policzenia. Tymczasem sukces może często wymagać poświęcenia w zupełnie innych dziedzinach życia. Dlaczego nie warto podążać schematami i najlepiej samej zdefiniować swoją własną definicję sukcesu, aby móc rzeczywiście go osiągnąć.

Różne miary sukcesu

Dla jednych definicją spełnienia jest posiadanie satysfakcjonującej pracy, dla kolejnych liczą się przede wszystkim pieniądze, a jeszcze inni realizują się głównie w życiu rodzinnym. W zależności od tego, co jest naszym priorytetem, sukces będzie definiowany inaczej. Warto również zdać sobie sprawę z tego, że mianem sukcesu nie określa się konkretnego osiągnięcia, ale również drogę do jego realizacji. Dlatego podczas spełniania swoich marzeń warto zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście sprawia nam to frajdę. Nierzadko konieczna jest zmiana raz obranej ścieżki, co nie jest żadną ujmą.

Sukces, który tworzysz…

Wydaje się, że najlepszym miernikiem tego, czy komuś wiedzie się w życiu może być poczucie, na ile udaje nam się być jego podmiotem. Oznacza to, że jeśli w kwestii sukcesu to Ty jesteś dla siebie punktem odniesienia – Twoje wartości, Twoje potrzeby, Twoje aspiracje – to jakiekolwiek by nie były zewnętrzne wskaźniki Twoich osiągnięć, jesteś na właściwej drodze. Jesteś wierna sobie, wyrażasz siebie, czujesz się spełniona!

I tego Ci życzymy!

Kogo można określić mianem kobiety sukcesu

COMMENTS